FYZIOTERAPIE

Fyzioterapie je obor, který se zabývá zjednáním nápravy různých úrazových a chronických stavu. Jde především o to, abychom Vás navrátili do běžného života před: úrazem, mozkovou příhodou, autonehodou, pádem, před operací atd. Další součástí terapie je i úleva od bolesti při chronických onemocněních, jako jsou bolesti zad, problémy s dýcháním, nedostatečná činnost některých orgánů atd.

Ordinační hodiny:

Dovolená 15.9. – 2.10.2023. V době dovolené se objednávejte přes SMS, prosím.

Út od 16:00 (po domluvě)

St 8:00 – 14:30

Čt 8:00 – 14:30

Pa od 16:00 (po domluvě)

 

 

Jaké sužby poskytuji?

Vstupní vyšetření fyzioterapeutem 60-90min.

Fyzioterapie 30 min

Fzioterapie 60 min.

 

V rámci fyzioterapie uplatňuji komlexní přístup, proto je vhodné abychom začali vstupním vyšetřením. Při tomto vyšetření se na tělo dívám jako na celek a snažím se najít konkrétní oblasti problému, který máte, abychom se na něj mohli co nejpřesněji zaměřit. Přesná a cílená léčba na základě správné diagnostiky problému je 90% úspěchu fyzioterapie. Tzv. pokud známe svého protivníka, můžeme s ním bojovat.

Ve fyzioterapeutických blocích 30 a 60 min. kombinuji všechny moje vědomosti z praxe a kurzů.

Míčková facilitace, Nespecifické mobilizace, Baňkování, Viscerální terapie, Terapie SU-JOK, Lymfatická masáž, PNF, Redcord

 

Pro koho je fyzioterapie vhodná?

Prakticky, pro všechny osoby, které chtějí zlepšit svůj zdravotní stav.

Příklady vhodných diagnóz k terapii:

Bolesti zad, Porušení nervů, výhřezy ploténky, útlaky nervů,  skoliotické držení těla, skolióza, vadné držení těla, po cévní mozkové příhodě, po obrně n. facialis, při diagnóze karpálních tunelů, před a po všech operacích, po zlomeninách, při astma bronchiale, při revmatoidní artritidě, při roztroušené skleróze, pro vozíčkáře, po autonehodách a jiných nehodách, při poruše stability, při plochonoží, jiná neurologická onemocnění (GuillainůvBarrého syndrom, DMO, …..) atd.

 

Pro koho není fyzioterapie vhodná?

Pro osoby s velmi nízkým intelektem a osoby neschopné spolupráce v rámci terapie. Například i velmi malé děti pod 4 roky. Dětem mladším se věnují fyzioterapeuti, kteří se specializují na děti a používají Vojtovu reflexní terapii, kde není nutná spolupráce pacienta. Kurz Vojtovy reflexní lokomoce nemám, tudíž se těmto pacientům nevěnuji.

 

Jak mám na fyzioterapii přijít?

Nejprve je vhodné se objednat telefonicky, nebo přes rezervační systém. Pokud máte lékařské zprávy, či dokumenty z vyšetření, které jste absolvovali, vezměte je s sebou k nahlédnutí. Dále si můžete s sebou vzít vlastní ručník či prostěradlo a oblečení vhodné na cvičení např. legíny a tričko. V rámci vyšetření a některých metodik, se terapie provádí i pouze ve spodním prádle. Pro každého pacienta je na pracovišti k dispozici jednorázové papírové prostěradlo, voda, WC, čekárna, místo pro odkládání osobních věcí, bund a bot.