NORDIC WALKING

Jsem certifikovanou instruktorkou garantovanou ministerstvem školství v technice Nordic walking z roku 2016. Pořádala jsem několik kurzu, účastnila se různých nordicových setkání a viděla i mezinárodní mistroství světa v této technice. Chcete se tuto techniku naučit? Nebo si jen koupit kvalitní hole? Přijďte za mnou a budeme se tomu věnovat!

Nabízím Vám pravidelné skupinové lekce, individuální lekce, výšlapy, lekce na míru. Mohu Vám doporučit i mnoho dalších kvalitně proškolených instruktorů z jiných lokalit. Nebo zodpovědět dotazy, které se týkjí problematiky nordic walking.

 

K čemu je nordic walking dobrý?

Při užívání správné techniky nordic walking zapojujeme všechny svaly s tendencí k ochabnutí. Ve fyzioterapii, rozlišujeme totiž všechny svaly v těle na hlavní dva typy a to na fázické a posturální. Svaly fázické, tedy svaly s tendencí k ochabování je vhodné posilovat. Svaly posturální s tendencí k přetížení/zkrácení je dobré protahovat. A proč? Protože tím zajistím v těle lepší rovnováhu a nastolíme správné svalové souhry. Je to prevence úrazů, přetěžování a zároveň i bolesti zad. Většina bolestí zad totiž pramení z nevhodného přetěžování určitých svalových skupin, či z poškození nervů, vadného držení těla atd. Díky této technice, se posílí tzv. svalový korzet a ještě svaly s tendencí k ochabnutí a tím se zlepší Vás pohybový vzor a sníží bolesti, které pramení z dekondice, přetěžování nevhodných sv. skupin, z práce a také z případných neurologických poškození páteře, nervů, míchy. Jednoduše řečeno Vás to bude nutit chodit „správně“,“narovnaně“ a také vás to požene dopředu čímž se zvyšuje spotřeba energie s minimálním úsilím. Proto je nordic walking vhodný i jako dobrý prostředek k hubnutí, odlehčení kloubů, zvýšení a zlepšení dýchání! Pro mnohé neznámým efektem severské chůze je i krásný pocit a odpočinek, který v přírodě zažijete. Pojďte to s námi zkusit!

 

Co není nordic walking?

Chůze hala-bala s holemi. Chůze s trekovými holemi. Hole na nordic walking mají vždy poutko!

 

Prodej nordic walking holí

Díky úzké spolupráci s nordic walking point si u mne můžete zakoupit kvalitní nordic walking hole značky Start a Haccon a také doplňkové věci. A to vše bez platby za poštovné! Sortiment a ceny naleznete na stránce: https://obchod.nordicsports.cz/. Jsem schopná Vám zajistit i servis a případnou výměnu částí těchto holí.

 

Pro nadšence nordic walking

V této sekci uvádím několik odkazů pro nadšence a zájemce o nordic walking. Já osobně se podílím na tvorbě článků s nordic walking tématikou. Neváhejte a čtěte, koukejte na videa a vzdělávejte se!

https://www.nordicsports.cz/

https://www.nordicwalkingpoint.cz/

https://www.facebook.com/nordicwalkingpoint

https://www.facebook.com/groups/1087083015347551

https://www.facebook.com/groups/516385672154846

https://www.facebook.com/aaaaaaaallllllllll/

 

Fotogalerie Nordic walking